gog
10 فروردین 1402 - 11:56

اسکان ۱۴۵ هزار مسافر نوروزی در مدارس استان بوشهر

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از پذیرش و اسکان ۱۴۵ هزار نفر مسافر نوروزی در ۱۲ روز گذشته در حدود ۳۹۸ مدرسه استان بوشهر خبر داد.

علی موحدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به ایجاد مراکز اقامتی ویژه گردشگران و مسافران نوروزی در مدارس استان اظهار داشت: طرح اسکان مسافران نوروزی در کلاس‌های درس مدارس استان بوشهر از 28 اسفند ماه آغاز شد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استان برای پذیرش میهمانان نوروزی 398 آموزشگاه با بیش از 2 هزار و 500 کلاس درس تجهیز و آماده کرده است خاطرنشان کرد: در 12 روز گذشته 145 هزار و 200 نفر در قالب 23 هزار و 600 خانوار در  بیش از 2 هزار و 489 کلاس درس اسکان داده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر بیشترین اسکان مسافران نوروزی در 4 شهرستان بوشهر، گناوه، دیلم و دشتستان اعلام کرد و گفت: آموزش و پرورش استان بوشهر از تمامی ظرفیت‌های خود برای جلب رضایت فرهنگیان و مسافران نوروزی بکارگیری کرده است.

موحدی با اشاره به اینکه به روزهای پایانی سفرهای نوروزی نزدیک می‌شویم خاطر نشان کرد: اقامت مسافران نوروزی در کلاس‌های درس تا 12 فروردین ادامه دارد.

وی با اشاره به فعال بودن پایگاه‌های اسکان نوروزی این استان برای پذیرش گردشگران خاطرنشان کرد: از 2 هزار و 489 اتاق مدارس اکنون 887 اتاق آن اشغال و یک‌هزار و 602 اتاق دیگر خالی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اکنون تعداد مسافران در کلاس‌های درس استان را 95 هزار و 324 نفر اعلام کرد و افزود: در مجموع 145 هزار و 200 نفر روز در کلاس‌های درس استان بوشهر اقامت کرده‌اند.

موحدی با تأکید بر این نکته که مسافران حداکثر 12 فروردین مدارس برای آماده‌سازی کلاس‌های درس تخلیه کنند افزود: 14 فروردین روز بازگشایی مدارس و نخستین روز از سال تحصیلی در سال 1402 است.

تداوم حضور راهداران در محورهای بوشهر در قالب 30 تیم گشت سیار

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه راهداران این استان در قالب 30 تیم گشت سیار به همراه 175 دستگاه انواع ماشین آلات در محورهای مواصلاتی بوشهر مستقر هستند خاطر نشان کرد: راهداران به مسافران نوروزی و کاربران جاده‌ای خدمات ارائه می دهند.

عبدالکریم اخترشناس از استقرار تیم‌های راهداری بوشهر از 24 اسفندماه در محورهای استان خبر داد و بیان کرد: این تیم‌ها در جاده‌های استان بوشهر به شکل محسوس و نامحسوس به گشت‌زنی می‌پردازند و این حضور تا 15 فروردین ادامه دارد.

وی، با اشاره به فعالیت 25 مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در محورهای بوشهر ادامه داد: ارائه خدمات متمرکز و مناسب و فراهم کردن آسایش بیشتر برای رانندگان و مسافران، کاهش میزان تصادفات جاده‌ای با افزایش ضریب ایمنی جاده‌ها و روان‌سازی ترافیک راه‌ها از جمله کارکردهای مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر ادامه داد: همچنین 16 راهدارخانه فعال نیز در محورهای مواصلاتی استان آماده خدمت‌رسانی به کاربران جاده‌ای به شکل 24 ساعته فعال هستند و ضمن ارائه خدمات به مسافران و میهمانان نوروزی، در صورت لزوم مسافران در راه مانده را به شکل اضطراری استقرار دهند.

اخترشناس از رانندگان خواست که ضمن زمان‌بندی مناسب برای انجام سفر در این مقطع از سال، نسبت به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توجه ویژه کنند.

وی بیان کرد: از آنجا که به ازای هر 2 ساعت رانندگی پیشنهاد می‌شود که رانندگان 15 دقیقه توقف و استراحت کنند، لذا مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین راهی می‌توان بهترین مکان برای توقف و استراحت دانست.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از راه‌اندازی پویش همراهان سفر ایمن خبر داد و افزود: در همین راستا پویش همراهان سفر ایمن در سه مجتمع خدمات رفاهی منتخب استان تلاش دارد با برنامه‌هایی نظیر موسیقی محلی، اقامه نماز جماعت، ایستگاه نقاشی، افطاری ساده و دیگر برنامه‌ها رانندگان را ترغیب به استراحت در حین سفر کند.

راه روستایی در استان بوشهر به بهره‌برداری رسید

معاون فنی و راه روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از بهره‌برداری راه روستای چاه تلخ تنگستان خبر داد.

بهرام اسدی گفت: این پروژه به طول 1.5 کیلومتر و عرض 6 متر با اعتبار 25 میلیارد ریال تکمیل شد.

وی با اشاره به حادثه خیز بودن محور روستای چاه تلخ تنگستان یادآور شد: با بهره‌برداری از این طرح، اهالی روستاهای همجوار با جمعیتی افزون بر 200 خانوار از راه آسفالت برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه 35 پروژه راه روستایی با سرمایه‌گذاری بیش از 250 میلیارد تومان در استان فعال است تصریح کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها، ضمن افزایش سهم برخورداری جمعیت روستایی استان از راه آسفالت ایمنی و تسهیل در تردد و رضایت‌مندی مردم افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/190

 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1117583