gog
10 فروردین 1402 - 00:11

کشف ۴۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در کردستان

سقز- جانشین فرمانده انتظامی کردستان از کشف حدود ۴۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در محورهای سقز و دهگلان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز ارتباطات انتظامی کردستان، سرهنگ لطف‌اله دارابی اظهار داشت: با تلاش مأموران انتظامی شهرستان سقز یک دستگاه خودروی «تویوتا هایلوکس» گران قیمت کشف شد.

وی افزود: مأموران کلانتری ۱۳ شهرستان سقز هنگام کنترل و پایش خودروهای عبوری به یک خودروی «تویوتا هایلوکس» مشکوک و نسبت به توقیف آن اقدام کرده که پس از بررسی مدارک، متوجه قاچاق و غیر مجاز بودن خودرو و جعلی بودن پلاک آن شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان از انتقال خودرو به پارکینگ و بازداشت راننده، پس از تشکیل پرونده و معرفی به مرجع قضائی خبر داد و گفت: ارزش خودرو توسط کارشناسان ۴۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی همچنین از کشف یک محموله بزرگ قاچاق کالا خبر داد و اظهار کرد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق، خودرو پژو ۴۰۵ با محموله کالای قاچاق را در محور حسین آباد - دهگلان شناسایی و متوقف کردند.

دارابی با بیان اینکه مأموران پلیس در بازرسی این خودرو ۳ هزار و ۵۷۶ قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی به همراه هزار و ۴۱۰ ثوب پوشاک قاچاق و فاقد هرگونه مجوز قانونی کشف و خودرو را توقیف کردند، عنوان کرد: بر اساس اعلام کارشناسان ارزش این محموله ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان به آسیب‌های قاچاق اشاره کرد و گفت: قاچاق کالا ضربه سخت و سنگینی به اقتصاد داخلی کشور وارد می‌کند که پلیس با همکاری و تعامل با دستگاه‌های مسئول در زمینه مبارزه با قاچاق کالا با تمام توان و تجهیزات با قاچاق و قاچاقچیان در سطح استان برابر قانون و قاطعانه رفتار خواهد کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1116908