gog
10 فروردین 1402 - 20:01

۲۳۰ هزار مسافر نوروزی در کرمانشاه اسکان داده شدند

سرپرست اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه از اسکان بیش از ۲۳۰ هزار و ۵۱۶ نفر مهمان نوروزی در استان خبر داد.

به‌ گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، داریوش فرمانی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز موج دوم تعطیلات نوروزی در کشور، اظهار داشت: تمهیدات لازم برای پذیرایی از مهمان نوروزی در این ایام در نظر گرفته شده‌ است. 

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه با بیان اینکه در تعطیلات نوروز امسال شاهد حضور قابل توجه گردشگران در سطح استان بوده‌ایم افزود: از 20 اسفند تا نهم فروردین در مجموع 230 هزار و 516 نفر در مراکز اقامتی استان اسکان پیدا کرده‌اند.

وی گفت: 50 درصد از این تعداد در مراکز اقامتی رسمی مانند هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، خانه مسافرها و اقامتگاه‌های بوم گردی، 45 درصد در مراکز اقامتی غیررسمی مانند مدارس و خوابگاه‌های دانشجویی و پنج درصد هم در کمپ‌های شهرداری و سالن‌های ورزشی اسکان پیدا کرده‌اند. 

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه افزود: همچنین در این ایام یک میلیون و 466 هزار گردشگر نوروزی از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، فرهنگی، دست ساز و مذهبی استان بازدید کرده‌اند. 

فرمانی با بیان اینکه در این مدت 738 فقره بازدید نظارتی هم از مراکز خدمات‌دهی به گردشگران و مهمانان نوروزی انجام شده است گفت: براساس بازدیدهای انجام شده، برای 10 مرکز حکم تعلیق، به 18 مرکز اخطار کتبی و برای 85 مرکز هم تذکر صادر شده‌است. 

وی افزود: برای 59 مرکز هم به دلیل ارائه خدمات مطلوب به گردشگران نوروزی حکم تشویقی صادر شده‌ است. 

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1118359